Соларен сет со рамни (flat) колектори 150 L

Соларен сет со рамни (flat) колектори 150 L

43.004 MKD49.430 MKD
без ДДВ: 40.956 MKD
Шифра на производ: 150 L flat
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Соларните сетови со рамни колектори се составени од следните елементи:

  • Рамен "flat" колектор со големина од 1 x 2.5 m2
  • Соларен бојлер со две спирали 150 л
  • Греач (3x3kW) - 9 kW
  • Соларна циркулациона група
  • Автоматика за солар со три сонди
  • Експанзионен сад 12 L
  • Соларно автоматско лонче
  • Капацитет - 3 луѓе

*Гаранција 24 МЕСЕЦИ

*Види КАТАЛОГ

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ТЕРМО СИСТЕМ дооел е формирана во 2003 год. во Скопје како фирма чија главна дејност е увозот, трговијата, инженерингот и изведбата на инсталации во областа на греење, водовод, соларни системи и климатизација. Читај повеќе..

 

Контакт

  • +389 2 3079 802 +389 2 3090 785
  • info@termosistem.com.mk

Facebook

ТЕРМО СИСТЕМ © 2019.