Соларни системи

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Двојна соларна група
Циркулационата група е срцето на соларниот систем, која е неопходна за квалитетна работа и безбеднос..
11.550 MKD
без ДДВ: 11.000 MKD
Диференцијален термостат
Диференцијалниот термостат се состои од три сонди Едната сонда се врзува на соларниот колектор, д..
4.550 MKD
без ДДВ: 4.333 MKD
Грејач со вграден термостат
Греач 3x3 kW, кој може да се комбинира со 3kw монофазна, 6kw и 9kw за трофазна струја ..
2.000 MKD
без ДДВ: 1.695 MKD
Комбиниран бојлер со два изменувачи 1000 L
Естетска ПВЦ обвивка со изолација Челичен резервоар за вода Заштита од корозија, со помош на ..
58.840 MKD
без ДДВ: 56.038 MKD
Комбиниран бојлер со два изменувачи 500 L
Естетска ПВЦ обвивка со изолација Челичен резервоар за вода Заштита од корозија, со помош на ..
33.530 MKD
без ДДВ: 31.933 MKD
Комбиниран бојлер со два изменувачи 300 L
Естетска ПВЦ обвивка со изолација Челичен резервоар за вода Заштита од корозија, со помош на ..
26.100 MKD
без ДДВ: 24.857 MKD
Комбиниран бојлер со два изменувачи 200 L
Естетска ПВЦ обвивка со изолација Челичен резервоар за вода Заштита од корозија, со помош на ..
17.350 MKD
без ДДВ: 16.524 MKD
Комбиниран бојлер со два изменувачи 150 L
Естетска ПВЦ обвивка со изолација Челичен резервоар за вода Заштита од корозија, со помош на ..
16.970 MKD
без ДДВ: 16.162 MKD
Вакуумски колектор со 15 цевки
  Димензија: 1990/1180/158/45 кг Бруто/провидна/апсорберска површина - 2.35/1.45/1.21 в..
17.480 MKD
без ДДВ: 16.648 MKD
Вакуумски колектор со 10 цевки
  Димензија: 1988/807/158/32 кг Бруто/провидна/апсорберска површина - 1.6/0.95/0.81 во ..
11.650 MKD
без ДДВ: 11.095 MKD
Рамен flat колектор 2,5м²
Рамните колектори се дел од системот за производство на топла вода од сончева енергија Бруто/а..
12.250 MKD
без ДДВ: 11.667 MKD

За нас

ТЕРМО СИСТЕМ дооел е формирана во 2003 год. во Скопје како фирма чија главна дејност е увозот, трговијата, инженерингот и изведбата на инсталации во областа на греење, водовод, соларни системи и климатизација. Читај повеќе..

Контакт

  • +389 2 3079 802 +389 2 3090 785
  • info@termosistem.com.mk

Facebook

ТЕРМО СИСТЕМ e-shop © 2020.