Пумпа за зголемување на притисок во водовод PB 088
 • Пумпа за зголемување на притисок во водовод PB 088

Пумпа за зголемување на притисок во водовод PB 088

8.890 ден.
без ДДВ: 7.534 ден.
Производител: Wilo
Шифра на производ: PB 088
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
 • Нормално вшмукувачка, едностепена центрифугална пумпа за автоматско водоснабдување/зголемување на притисок од резервоар (пр. подигнат резервоар) за под потрошна точка за еднофамилијарни и двофамилијани куќи.
 • Автоматското вклучување и исклучување се прави со вграден проточен прекинувач.
 • Кога потрошната точка е отворена, водата протекува од резервоарот во пумпата.
 • Протокот ја вклучува пумпата преку проточниот прекинувач вграден во притисочната наставка.
 • Кога потрошната точка е затворена, пумпата се исклучува поради недостиг од проток.
Предности на производот
 • Стабилен притисок на водата преку автоматска работа
 • Голема безбедност при работа и заштита од работа на суво преку вграден проточен прекинувач
 • Интегрирана термичка заштита на моторот во стандардна изведба
 • Екстремно тивка работа
 • Заштита од корозија преку премаз на хидрауликата на пумпата
Опсег на испорака
 • Пумпа
 • Упатство за вградување и работа
 • Монтажен прибор: по 2 навртувања, нипли и заптивања
 
Податоци за хидраулика
 
 • Мин. температура на медиум T 5 °C
 • Макс. температура на медиум T 80 °C
 • Мин. температура на околината T 0 °C
 • Макс. температура на околината T 40 °C
 
Податоци за мотор
 • Приклучување на мрежа 1~230 V, 50 Hz
 • Номинална моќност на мотор P2 0.06 kW
 • Номинална струја IN 0.47 A
 • Номинален број на вртежи n 2900 rpm
 • Класа на изолација F
 • Вид на заштита IPX4
 
 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Wilo Пумпа за зголемување на притисок во водовод PB 088 Нормално вшмукувачка, едностепена центрифугална пумпа за автоматско водоснабдување/зголемување на притисок од резервоар (пр. подигнат резервоар) за под потрошна точка за еднофамилијарни и двофамилијани куќи. Автоматското вклучување и исклучување се прави со вграден проточен прекинувач. Кога потрошната точка е отворена, водата протекува од резервоарот во пумпата. Протокот ја вклучува пумпа.. Category: Product #: PB 088 Regular price: 8.890 ден. 8.890
Available from: Термо Систем

Податоци за банка

ЕДБ : 4030003470947
Жиро сметка: 200000827858908
Депонент : Стопанска Банка

 

Контакт

 • +389 2 3079 802 +389 2 3090 785
 • info@termosistem.com.mk

Facebook

ТЕРМО СИСТЕМ e-shop © 2024.