Клима инвертер Daikin Sensira FTXF-D 6,0 kW

Клима инвертер Daikin Sensira FTXF-D 6,0 kW

84.600 ден.94.000 ден.
без ДДВ: 71.695 ден.
Производител: DAIKIN
Шифра на производ: FTXF-D
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
 • Високоѕидна клима со рамен преден панел кој лесно се вклопува во секој ентериер и е едноставен за чистење.
 • BLUEVOLUTION серија со R- 32 еколошки фреон – R-32 влијае во намалување на штетното влијание врз околината до 68%, во споредба со R-410A и дополнително ја намалува потрошувачката на енергија, благодарение на повисоката енергетска ефикасност што ја оддава
 • A++/А+ енергетска класа на ладење/греење
 • SCOP /SEER до 4.30 / 6.79

Клима уред кој ќе ви даде пријатна удобност во вашиот дом. Неговите функции создаваат одлична атмосфера и стабилно снабдување со чист воздух за прифатлива цена.

 • Високоѕидна клима со рамен преден панел кој лесно се вклопува во секој ентериер и е едноставен за чистење.
 • BLUEVOLUTION серија со R- 32 еколошки фреон – R-32 влијае во намалување на штетното влијание врз околината до 68%, во споредба со R-410A и дополнително ја намалува потрошувачката на енергија, благодарение на повисоката енергетска ефикасност што ја оддава
 • A++/А+ енергетска класа на ладење/греење
 • SCOP /SEER до 4.30 / 6.79
 • Достапни капацитети 2.0KW; 2.5KW;3.5KW;5.0KW; 6.0KW;7.1KW
 • Воздушен филтер кој ги отстранува честичките од прашина во воздухот за да обезбеди стабилно снабдување со чист воздух.
 • Економичен режим на работа
 • Програм – сушење.
 • 24 часовен тајмер
 • Работно подрачје од -15С до + 46 ◦С.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

DAIKIN Клима инвертер Daikin Sensira FTXF-D 6,0 kW Високоѕидна клима со рамен преден панел кој лесно се вклопува во секој ентериер и е едноставен за чистење. BLUEVOLUTION серија со R- 32 еколошки фреон – R-32 влијае во намалување на штетното влијание врз околината до 68%, во споредба со R-410A и дополнително ја намалува потрошувачката на енергија, благодарение на повисоката енергетска ефикасност што ја оддава A++/А+ енергетска класа на ладе.. Category: Product #: FTXF-D Regular price: 84.600 ден. 94.000
84.600
Available from: Термо Систем

Податоци за банка

ЕДБ : 4030003470947
Жиро сметка: 200000827858908
Депонент : Стопанска Банка

 

Контакт

 • +389 2 3079 802 +389 2 3090 785
 • info@termosistem.com.mk

Facebook

ТЕРМО СИСТЕМ e-shop © 2024.