BOSCH Електричен котел 18 kW

BOSCH Електричен котел 18 kW

40.100 ден.
без ДДВ: 33.983 ден.
Производител: BOSCH
Шифра на производ: eTronic7000
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
 1. Висок степен на ефикасност
 2. Вградена екпанзија од 8 л
 3. Мал степен на бучава
 4. Тробрзинска/Електронска пумпа
 5. Безнапонска струјна заштита
 6. Долг век на траење
 7. Броење на раб.часови
 8. Голем техт дисплеј

Технички податоци:

 • Степен на ефикасност - 99%
 • Модуларно вклучување на моќност - 9 греачи х 2 kW
 • Мрежен напон - 3х400/230 50 Нz
 • Максимален дозволен работен притисок - 2,2 bar
 • Минимален дозволен работен притисок - 0,8 bar 

*Гаранција 25 месеци

*Види КАТАЛОГ

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Податоци за банка


ЕДБ : 4030003470947
Жиро сметка: 200000827858908
Депонент : Стопанска Банка

Контакт

 • +389 2 3079 802 +389 2 3090 785
 • info@termosistem.com.mk

Facebook

ТЕРМО СИСТЕМ e-shop © 2021.
BOSCH BOSCH Електричен котел 18 kW Висок степен на ефикасност Вградена екпанзија од 8 л Мал степен на бучава Тробрзинска/Електронска пумпа Безнапонска струјна заштита Долг век на траење Броење на раб.часови Голем техт дисплеј Технички податоци: Степен на ефикасност - 99% Модуларно вклучување на моќност - 9 греачи х 2 kW Мрежен напон - 3х400/230 50 Нz Максимален дозволен работен притисок - 2,2 bar .. Category: Product #: eTronic7000 Regular price: 40.100 ден. 40.100 Available from: Термо Систем