Клима инвертер Daikin Sensira FTXC/C 3,5 kW NEW

Клима инвертер Daikin Sensira FTXC/C 3,5 kW NEW

47.250 ден.52.500 ден.
без ДДВ: 40.042 ден.
Производител: DAIKIN
Шифра на производ: FTXC-C/RXC
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
 • Дискретен и стилски панел кој лесно се вклопува во ѕидот и одговара на секој декор на ентериерот
 • BLUEVOLUTION серија со R-32 еколошки фреон. R-32 влијае во намалување на штетното влијание врз околината до 68%, во споредба со R-410A и дополнително ја намалува потрошувачката на енергија, благодарение на повисоката енергетска ефикасност што ја оддава
 • Титан-апатит деодорирачки филтер и катехин мрежa за прочистување на воздух
 • A++/А+ енергетска класа на ладење/греење
 • SCOP /SEER до 4.28 / 6.87

Високоѕидна клима со елегантен дизајн.

 • Дискретен и стилски панел кој лесно се вклопува во ѕидот и одговара на секој декор на ентериерот
 • BLUEVOLUTION серија со R-32 еколошки фреон. R-32 влијае во намалување на штетното влијание врз околината до 68%, во споредба со R-410A и дополнително ја намалува потрошувачката на енергија, благодарение на повисоката енергетска ефикасност што ја оддава
 • Титан-апатит деодорирачки филтер и катехин мрежa за прочистување на воздух
 • A++/А+ енергетска класа на ладење/греење
 • SCOP /SEER до 4.28 / 6.87
 • Температурен опсег на работа при ладење од 10℃ до + 46℃
 • Температурен опсег на работа при греење од -15℃ до + 18℃
 • Wi-Fi адаптер за “on-line” контрола ( опција )
 • Моќен режим на работа
 • Исклучително тивок режим на работа до 21 dB

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
DAIKIN Клима инвертер Daikin Sensira FTXC/C 3,5 kW NEW Дискретен и стилски панел кој лесно се вклопува во ѕидот и одговара на секој декор на ентериерот BLUEVOLUTION серија со R-32 еколошки фреон. R-32 влијае во намалување на штетното влијание врз околината до 68%, во споредба со R-410A и дополнително ја намалува потрошувачката на енергија, благодарение на повисоката енергетска ефикасност што ја оддава Титан-апатит деодорирачки филтер и катехин .. Category: Product #: FTXC-C/RXC 5 1 5 stars, based on 3 reviews Regular price: 47.250 ден. 52.500
47.250
Available from: Термо Систем

Податоци за банка


ЕДБ : 4030003470947
Жиро сметка: 200000827858908
Депонент : Стопанска Банка

Контакт

 • +389 2 3079 802 +389 2 3090 785
 • info@termosistem.com.mk

Facebook

ТЕРМО СИСТЕМ e-shop © 2023.

Работно време: Понеделник – Петок: 08:00 – 16:00 | Сабота: 09:00 – 14:00

ТЕРМО СИСТЕМ дооел | ул.Скупи. бр 47, 1000 Скопје
Тел : + 389 2 3079 802 | + 389 2 3090 785 | Факс : + 389 2 3090 775 | e-mail : info@termosistem.com.mk
ЕМБС: 5738687 | ЕДБ : 4030003470947 | ДЕЈНОСТ: 43.22
Жиро сметка: 200000827858908 Стопанска Банка