Хидрофорна пумпа WJ 204
 • Хидрофорна пумпа WJ 204

Хидрофорна пумпа WJ 204

11.800 ден.
без ДДВ: 10.000 ден.
Производител: Wilo
Шифра на производ: Wilo WJ 204
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Wilo-WJ

Самовшмукувачка, едностепена млазна пумпа за примена кај водоснабдување, наводнување со вештачки дожд и користење на дождовница.

Самовшмукувачката моќност на пумпата до 8 m е благодарение на вградениот систем Venturi.

Едноставноста за користење на Wilo-WJ е благодарние на вградената рачка за мобилно користење.

Подготвено за приклучување благодарение на кабелот за поврзување (2 m) со утикач со заштитен контакт отпорен на удари.

Приклучување за трофазна изведба преку приклучна кутија.
 

Технички податоци

 • Приклучување на мрежа 1~230 V, 50 Hz или 3~400 V, 50 Hz
 • Приливен притисок макс. 2 бара
 • Температура на медиум макс. +5 °C до +35 °C
 • Работен притисок макс. 6 бари
 • Класа на заштита IP44
 • приклучок од вшмукателната и од притисочната страна G 1
   

Погледнете повеќе на следниов линк

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Податоци за банка


ЕДБ : 4030003470947
Жиро сметка: 200000827858908
Депонент : Стопанска Банка

Контакт

 • +389 2 3079 802 +389 2 3090 785
 • info@termosistem.com.mk

Facebook

ТЕРМО СИСТЕМ e-shop © 2021.

Работно време: Понеделник – Петок: 08:00 – 16:00 | Сабота: 09:00 – 14:00

ТЕРМО СИСТЕМ дооел | ул.Никола Парапунов 1/1-13 Скопје
Тел : + 389 2 3079 802 | + 389 2 3090 785 | Факс : + 389 2 3090 775 | e-mail : info@termosistem.com.mk
ЕМБС: 5738687 | ЕДБ : 4030003470947 | ДЕЈНОСТ: 43.22
Жиро сметка: 200000827858908 Стопанска Банка

Wilo Хидрофорна пумпа WJ 204 Wilo-WJ Самовшмукувачка, едностепена млазна пумпа за примена кај водоснабдување, наводнување со вештачки дожд и користење на дождовница. Самовшмукувачката моќност на пумпата до 8 m е благодарение на вградениот систем Venturi. Едноставноста за користење на Wilo-WJ е благодарние на вградената рачка за мобилно користење. Подготвено за приклучување благодарение на кабелот за поврзување (2 .. Category: Product #: Wilo WJ 204 Regular price: 11.800 ден. 11.800 Available from: Термо Систем