Греење

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Циркулациона пумпа за топла вода со три брзини 25/4 WILO STAR RS
Циркулациона пумпа со воден ротор со навојна врска (1“ или 5/4“).Наменети за топловодно греење на си..
4.320 MKD
без ДДВ: 3.661 MKD
Панелни радијатори 600 x 1000
Димензија 600 x 1000mm Максимален работен притисок 10 bar Максимална работна темпер..
2.840 MKD
без ДДВ: 2.407 MKD
Маноментар ф50
Маноментар ф50 1/4 0-6 бари ..
170 MKD
без ДДВ: 144 MKD
Електричен котел моноблок
Моноблок со GIACOMINI елементи   ..
23.850 MKD
без ДДВ: 20.212 MKD
Прибор за сет на пелет BOSCH
Во приборот спаѓаат следниве елементи - Горилник комплет со полжав - Резервоар 190л - Врата..
85.900 MKD
без ДДВ: 72.797 MKD
Burnit WBS Котел на дрва 30 kW
  Технички карактеристики: Капацитет на греење - 30 kW Висина - 1230mm/  Ш..
48.000 MKD
без ДДВ: 40.678 MKD
Електричен грејач за радијатор за во купатило 1/2"- 600W
Грејачи со електронски термостат тип GT (бакар-никелиран) и GTX (не'рѓосувачки челик) се уреди шт..
2.600 MKD
без ДДВ: 2.203 MKD
BURNIT Vision камин на пелети 18kW - парно
Печките на пелети BURNiT Vision се одличен избор за греење, обезбедувајќи пријатна топлина и пријатн..
74.000 MKD
без ДДВ: 62.712 MKD
BURNIT Advant камин на пелети 18 kW - парно
  Серијата камини на пелети BURNiT Advant е комбинација од стилски вид со висока е..
63.000 MKD
без ДДВ: 60.000 MKD
BURNIT Advant котел на пелети 35kW - парно
Котел на пелети Burnit ADVANT е идеалното решение за греење кој нема потреба од дополнителна простор..
79.000 MKD
без ДДВ: 66.949 MKD
BURNIT Advant камин на пелети 25 kW - парно
  Серијата камини на пелети BURNiT Advant е комбинација од стилски вид со висока е..
69.000 MKD
без ДДВ: 65.714 MKD
Хромиран радијатор за во купатило  500x1360
Димензија 500x1360mm Материјал - челик Максимален работен притисок 8 bar Максимален ра..
6.650 MKD
без ДДВ: 5.636 MKD
Wi - Fi термостат за греење безжичен RDS 110
Wi - Fi термостат за греење може да ги контролира следниве компоненти: Електричен котел Ради..
16.700 MKD
без ДДВ: 14.153 MKD
Сет за подно греење
Сетот за подно греење се состои од: Пластична кутија 120х150х75мм Термостатски вентил 18х18 ..
2.350 MKD
без ДДВ: 1.992 MKD
BURNIT Vision камин на пелети 25kW - парно
Печките на пелети BURNiT Vision се одличен избор за греење, обезбедувајќи пријатна топлина и пријатн..
78.000 MKD
без ДДВ: 66.102 MKD

За нас

ТЕРМО СИСТЕМ дооел е формирана во 2003 год. во Скопје како фирма чија главна дејност е увозот, трговијата, инженерингот и изведбата на инсталации во областа на греење, водовод, соларни системи и климатизација. Читај повеќе..

Контакт

  • +389 2 3079 802 +389 2 3090 785
  • info@termosistem.com.mk

Facebook

ТЕРМО СИСТЕМ e-shop © 2021.