BURNIT Електричен бојлер со една спирала 100л
  • BURNIT Електричен бојлер со една спирала 100л
  • BURNIT Електричен бојлер со една спирала 100л

BURNIT Електричен бојлер со една спирала 100л

9.060 MKD
без ДДВ: 7.678 MKD
Производител: SUN SYSTEM
Шифра на производ: Sun System
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Електрични ѕидни бојлери за топла вода - СО ЕДНА СПИРАЛА

  • Висока ефикасност на бојлерот.
  • Лесен за употреба и сигурен. Монтажа на ѕид.
  • За директно / индиректно греење.
  • Можност за користење на надворешни извори на обновлива енергија, како што е од сончевиот систем или котелот за биомаса.

ЕЛЕМЕНТИ:
1 - Надворешно куќиште во бела боја
2- Висока ефикасна топлинска изолација изработена од еколошки тврд PU, дебелина од 32 mm
3 - Резервоар за вода со низок јаглероден челик
4 - Емајлиран титаниум (DIN 4753-3)
5 - Заштитна анода на резервоарот за вода од корозија, (DIN 4753-6) - 2 аноди.
6 - Цевка за топла вода од не'рѓосувачки челик
7 - Стратификатор поставен на влезот со ладна вода
8 - Електричен грејач
9 - Прекинувач за вклучување / исклучување
10 - Индикатор за температура
11 - Двојна електрична заштита од топлина
12 - Безбедносен вентил, 8 бари
13 - Спирала (изменувач на топлина)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ТЕРМО СИСТЕМ дооел е формирана во 2003 год. во Скопје како фирма чија главна дејност е увозот, трговијата, инженерингот и изведбата на инсталации во областа на греење, водовод, соларни системи и климатизација. Читај повеќе..

Контакт

  • +389 2 3079 802 +389 2 3090 785
  • info@termosistem.com.mk

Facebook

ТЕРМО СИСТЕМ e-shop © 2020.