Топлинска пумпа - Вода / Воздух DAIKIN ALTHERMA 3 BLUEVOLUTION (R-32)
 • Топлинска пумпа - Вода / Воздух DAIKIN ALTHERMA 3 BLUEVOLUTION (R-32)
 • Топлинска пумпа - Вода / Воздух DAIKIN ALTHERMA 3 BLUEVOLUTION (R-32)
 • Топлинска пумпа - Вода / Воздух DAIKIN ALTHERMA 3 BLUEVOLUTION (R-32)
 • Топлинска пумпа - Вода / Воздух DAIKIN ALTHERMA 3 BLUEVOLUTION (R-32)

Топлинска пумпа - Вода / Воздух DAIKIN ALTHERMA 3 BLUEVOLUTION (R-32)

0 MKD
без ДДВ: 0 MKD
Производител: DAIKIN
Шифра на производ: Daikin Altherma 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

DAIKIN ALTHERMA 3

 • Топлотна пумпа за греење, ладење  и  топла санитарна вода ,  идеална  за нискоенергетски куќи
 • Подно-парапетна внатрешна единица со интегриран резервоар за санитарна топла вода од нерѓосувачки челик, избор 180l или 230l.
 • Внатрешната единица работи на принцип воздух-вода, и се комбинира со надворешна единица Daikin  ERGA-DV
 • Достапни бои: бела боја / сребрено-сива боја
 • Еколошки фреон R32
 • 65°C температура на излезна вода
 •  
 • DAIKIN ALTHERMA 3 – EHVX-D3V(G) BLUEVOLUTION (R-32)

  Новата генерација, 3-та генерација на Daikin Altherma 3 со R32 еколошки фреон. Bluevolution технологија, комбинирана со високо енергетски ефикасен компресор, развиен од Daikin. Пионерска интеграција на обновливи извори на енергија, со висока ефикасност и удобност по пристапна цена.

 • Топлотна пумпа за греење, ладење  и  топла санитарна вода ,  идеална  за нискоенергетски куќи.
 • Подно-парапетна внатрешна единица со интегриран резервоар за санитарна топла вода од нерѓосувачки челик, избор 180l или 230l.
 • Внатрешната единица работи на принцип воздух-вода, и се комбинира со надворешна единица Daikin  ERGA-DV
 • Достапни бои: бела боја / сребрено-сива боја
 • Еколошки фреон R32
 • 65°C температура на излезна вода
 • Вградени се сите хидраулични компоненти што  значи дека не се потребни компоненти на друг производител.
 • Штампаните плочи и хидрауличните  компоненти се наоѓаат на предната страна од уредот , со цел поедноставен пристап
 • Мала зафатнина при инсталација од 0,37m3
 • Можност да се избере вграден резервен грејач од3 kW,  6 kW или 9 kW
 • Најдобра сезонска ефикасност што овозможува најголема заштеда на работните трошоци  А+++
 • Надворешната единица – може да работи при сите климатски услови , дури и при најтешки зимски температури , до -25°C.

КАТАЛОГ 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ТЕРМО СИСТЕМ дооел е формирана во 2003 год. во Скопје како фирма чија главна дејност е увозот, трговијата, инженерингот и изведбата на инсталации во областа на греење, водовод, соларни системи и климатизација. Читај повеќе..

Контакт

 • +389 2 3079 802 +389 2 3090 785
 • info@termosistem.com.mk

Facebook

ТЕРМО СИСТЕМ e-shop © 2021.
DAIKIN Топлинска пумпа - Вода / Воздух DAIKIN ALTHERMA 3 BLUEVOLUTION (R-32) DAIKIN ALTHERMA 3 Топлотна пумпа за греење, ладење  и  топла санитарна вода ,  идеална  за нискоенергетски куќи Подно-парапетна внатрешна единица со интегриран резервоар за санитарна топла вода од нерѓосувачки челик, избор 180l или 230l. Внатрешната единица работи на принцип воздух-вода, и се комбинира со надворешна единица Daikin  ERGA-DV Достапни бои: бела боја / сребрено-сива боја .. Category: Product #: Daikin Altherma 3 Regular price: 0 MKD 0 Available from: Термо Систем