Соларен сет со вакуумски колектори 200 L

Соларен сет со вакуумски колектори 200 L

61.770 MKD
без ДДВ: 58.829 MKD
Шифра на производ: 200 L вакуум
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Соларните сетови со вакуумски колектори се составени од:

 • Вакуумски колектор со 20 цевки 
 • 2 x колектор
 • Бојлер со две спирали 200 л 
 • Греач (3x3kW) - 9 kW
 • Соларна циркулациона група
 • Автоматика за солар со три сонди
 • Експанзионен сад 12 L
 • Соларно автоматско лонче
 • Капацитет - 4-5 луѓе

*Гаранција 24 МЕСЕЦИ

*Види КАТАЛОГ

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

ТЕРМО СИСТЕМ дооел е формирана во 2003 год. во Скопје како фирма чија главна дејност е увозот, трговијата, инженерингот и изведбата на инсталации во областа на греење, водовод, соларни системи и климатизација. Читај повеќе..

Контакт

 • +389 2 3079 802 +389 2 3090 785
 • info@termosistem.com.mk

Facebook

ТЕРМО СИСТЕМ e-shop © 2020.