Прочистувач MC55W

Прочистувач MC55W

27.500 MKD30.600 MKD
без ДДВ: 23.305 MKD
Производител: DAIKIN
Шифра на производ: MC55W
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
 • Прочистувачот на воздух MC55W, со елегантен и компактен дизајн, гарантира чист воздух благодарение на плазма- јонизирачкото празнење и  уникатната Flash Streamer технологија на Daikin
 • Моќно прочистување на воздухот со DAIKIN STREAMER технологија
 • Електростатски “HEPA” филтер
 • Филтер за дезодоризација на мириси (Катализатор за дезодорирање)
 • Отстранување на PM честички 2.5
 • Отстранување на: прашина, полен, бактерии, вируси, чад од цигари, намалување на непијатни миризби
 • Применлива површинa: 41m2
 • Димензии (вxшxд): 500 x 270 x 270 mm
 • Прочистување на воздух (во turbo мод): 330m3/h
 • Тежина: 6,8kg
 • Тивок мод на работа до 19dBa

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ТЕРМО СИСТЕМ дооел е формирана во 2003 год. во Скопје како фирма чија главна дејност е увозот, трговијата, инженерингот и изведбата на инсталации во областа на греење, водовод, соларни системи и климатизација. Читај повеќе..

Контакт

 • +389 2 3079 802 +389 2 3090 785
 • info@termosistem.com.mk

Facebook

ТЕРМО СИСТЕМ e-shop © 2021.
DAIKIN Прочистувач MC55W Прочистувачот на воздух MC55W, со елегантен и компактен дизајн, гарантира чист воздух благодарение на плазма- јонизирачкото празнење и  уникатната Flash Streamer технологија на Daikin Моќно прочистување на воздухот со DAIKIN STREAMER технологија Електростатски “HEPA” филтер Филтер за дезодоризација на мириси (Катализатор за дезодорирање) Отстранување на PM честички 2.5 Отстранување на.. Category: Product #: MC55W Regular price: 27.500 MKD 27.500 Available from: Термо Систем