Потопна пумпа ТС 40
 • Потопна пумпа ТС 40

Потопна пумпа ТС 40

16.162 MKD
без ДДВ: 13.697 MKD
Производител: Wilo
Шифра на производ: Wilo TS 40
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Технички податоци

 • Приклучување на мрежа: 1~230 V, 50 Hz
 • Потопен работен режим: S1 или S3 25%
 • Работен режим непотопено: S3 25%
 • Вид на заштита: IP68
 • Класа на изолација: F
 • Термичко надгледување на намотка
 • Макс. температура на медиум: 3 - 40 °C
 • Должина на кабел: 5 m
 • Слободен куглест премин: 40 mm
 • Макс. длабочина на потопување: 2 m
 • Погледнете повеќе на следниот линк

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ТЕРМО СИСТЕМ дооел е формирана во 2003 год. во Скопје како фирма чија главна дејност е увозот, трговијата, инженерингот и изведбата на инсталации во областа на греење, водовод, соларни системи и климатизација. Читај повеќе..

Контакт

 • +389 2 3079 802 +389 2 3090 785
 • info@termosistem.com.mk

Facebook

ТЕРМО СИСТЕМ e-shop © 2020.