Клима уред инвертер Daikin FTXB-C 3,5kW

Клима уред инвертер Daikin FTXB-C 3,5kW

37.900 MKD
без ДДВ: 32.119 MKD
Производител: DAIKIN
Шифра на производ: FTXB-C 3,5 kW
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

DAIKIN - FTXB-C

Енергетска класа: A+ / A+
• Инвертер клима уред , со модерен рамен преден панел 
• Економичен режим на работа со можност за заштеда на ел.енергија
• Фотокаталитички титаниум- апатитен филтер . 
• Опција Comfort- проток на воздух кој автоматски го прилагодува правецот на воздухот ,при тоа да не дува директно во лицата присутни во просторијата) 
• Моќен режим на работа ( брзо ладење или загревање, а после 20 мин. со постигнување на темературата се префрла во нормален режим на работа
• 24-часовен тајмер 
• АУТО-рестарт 
• Ноќен режим на рабта 
• Температурен опсег на ладење: -10°C do +46ºC 
• Температурен опсег на греење: -15°C do +18°C
• SEER: до 6,05 
• SCOP: до 4,06 
• Капацитети на ладење: 3.0, 3.8 и 6,2 kW
• Капацитети на греење : 4.0, 4.8 и 6.6 kW
• Потекло: Европа – Чешка Република
 

 

*Гаранција 36 МЕСЕЦИ

*Види КАТАЛОГ

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

За нас

ТЕРМО СИСТЕМ дооел е формирана во 2003 год. во Скопје како фирма чија главна дејност е увозот, трговијата, инженерингот и изведбата на инсталации во областа на греење, водовод, соларни системи и климатизација. Читај повеќе..

Контакт

  • +389 2 3079 802 +389 2 3090 785
  • info@termosistem.com.mk

Facebook

ТЕРМО СИСТЕМ e-shop © 2020.