BURNIT PM Comfort камин на пелети 25 kW - парно

BURNIT PM Comfort камин на пелети 25 kW - парно

63.000 MKD
без ДДВ: 60.000 MKD
Производител: BURNIT
Шифра на производ: BURNIT PM comfort 25 kW
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
 • BURNiT Comfort е погодно решение за греење. Не бара посебна котлара. Каминот на пелети е лесен за инсталирање, заштедува на простор, опремен со удобна електронска контрола. Едноставност и елеганција за дневна соба, ресторан или хотелско лоби. Загреана и украсена просторија со поглед на жив оган.

 • Номинален капацитет на греење - 25kW
 • Загрева површина до 180m²
 • Намален капацитет на греење - 11kW
 • Моќ на загревање на вода - 21,5kW
 • Висина - 1 100mm
 • Должина, ширина - 580,680mm
 • Резервоар на пелети - 25кг
 • Просечна потрошувачка на пелети/час - 3kg/h
 • Температура на издувни гасови - <180
 • Напојување - 230V/50Hz/150W

*Гаранција 24 МЕСЕЦИ

 

КАТАЛОГ

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ТЕРМО СИСТЕМ дооел е формирана во 2003 год. во Скопје како фирма чија главна дејност е увозот, трговијата, инженерингот и изведбата на инсталации во областа на греење, водовод, соларни системи и климатизација. Читај повеќе..

Контакт

 • +389 2 3079 802 +389 2 3090 785
 • info@termosistem.com.mk

Facebook

ТЕРМО СИСТЕМ e-shop © 2021.
BURNIT BURNIT PM Comfort камин на пелети 25 kW - парно BURNiT Comfort е погодно решение за греење. Не бара посебна котлара. Каминот на пелети е лесен за инсталирање, заштедува на простор, опремен со удобна електронска контрола. Едноставност и елеганција за дневна соба, ресторан или хотелско лоби. Загреана и украсена просторија со поглед на жив оган. Номинален капацитет на греење - 25kW Загрева површина до 180m² Намален капацитет на грее.. Category: Product #: BURNIT PM comfort 25 kW Regular price: 63.000 MKD 63.000 Available from: Термо Систем