Алумпласт со изолација Ф20

Алумпласт со изолација Ф20

108 ден.
без ДДВ: 92 ден.
Производител: GIACOMINI
Шифра на производ: 20x2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
 • Дијаметар - Ø20
 • Дебелина - 2мм
 • Материјал - ПАКС - Алуминиум - ПАКС
 • Изолација - заштитна фолија
 • максимален работен притисок 10 bar
 • максимална работна температура 95°C
 • максимална највисока температура од 120°C
 • едноставни се  за употреба
 • лесно се витка и  сече со клешта, а сепак има стабилен и сигурен облик
 • отпорно  на корозија и хемикалии
 • непропустливи на кислород

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Податоци за банка


ЕДБ : 4030003470947
Жиро сметка: 200000827858908
Депонент : Стопанска Банка

Контакт

 • +389 2 3079 802 +389 2 3090 785
 • info@termosistem.com.mk

Facebook

ТЕРМО СИСТЕМ e-shop © 2022.

Работно време: Понеделник – Петок: 08:00 – 16:00 | Сабота: 09:00 – 14:00

ТЕРМО СИСТЕМ дооел | ул.Скупи. бр 47, 1000 Скопје
Тел : + 389 2 3079 802 | + 389 2 3090 785 | Факс : + 389 2 3090 775 | e-mail : info@termosistem.com.mk
ЕМБС: 5738687 | ЕДБ : 4030003470947 | ДЕЈНОСТ: 43.22
Жиро сметка: 200000827858908 Стопанска Банка

GIACOMINI Алумпласт со изолација Ф20 Дијаметар - Ø20 Дебелина - 2мм Материјал - ПАКС - Алуминиум - ПАКС Изолација - заштитна фолија максимален работен притисок 10 bar максимална работна температура 95°C максимална највисока температура од 120°C едноставни се  за употреба лесно се витка и  сече со клешта, а сепак има стабилен и сигурен облик отпорно  на корозија и хемикалии непропустливи на кислород .. Category: Product #: 20x2 Regular price: 108 ден. 108 Available from: Термо Систем