Електричен котел - моноблок со Giacomini елементи 9kW-36kW
  • Електричен котел - моноблок со Giacomini елементи 9kW-36kW

Електричен котел - моноблок со Giacomini елементи 9kW-36kW

23.850 MKD
без ДДВ: 20.212 MKD
Шифра на производ: АЛЕС
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Димензија:

Електричен котел Алес моноблок со Giacomini елементи.

Како кај обичните котли така и овие имаат тристепен (капиларен или дигитален) регулационен термостат кои ги вклучува и исклучува степенасто греачите во зависност од постигната температура. Со тоа се постигнува намалување на потрошувачката на електричната енергија и оптеретување на електричните инсталации.

 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ТЕРМО СИСТЕМ дооел е формирана во 2003 год. во Скопје како фирма чија главна дејност е увозот, трговијата, инженерингот и изведбата на инсталации во областа на греење, водовод, соларни системи и климатизација. Читај повеќе..

 

Контакт

  • +389 2 3079 802 +389 2 3090 785
  • info@termosistem.com.mk

Facebook

ТЕРМО СИСТЕМ © 2019.