Електричен котел 9 kW - 36 kW
  • Електричен котел 9 kW - 36 kW

Електричен котел 9 kW - 36 kW

11.000 MKD
без ДДВ: 9.322 MKD
Шифра на производ: АЛЕС
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Димензија:

Електричниот котел Алес има тристепен (капиларен или дигитален) регулационен термостат, кој ги вклучува и исклучува степенасто греачите во зависност од постигнатата температура. Со тоа се постигнува намалување на потрошувачката на електрична енергија.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ТЕРМО СИСТЕМ дооел е формирана во 2003 год. во Скопје како фирма чија главна дејност е увозот, трговијата, инженерингот и изведбата на инсталации во областа на греење, водовод, соларни системи и климатизација. Читај повеќе..

 

Контакт

  • +389 2 3079 802 +389 2 3090 785
  • info@termosistem.com.mk

Facebook

ТЕРМО СИСТЕМ © 2019.