ALBA 6kW дувалка на пелети

ALBA 6kW дувалка на пелети

43.200 ден.
без ДДВ: 41.143 ден.
Производител: DIECOTEC
Шифра на производ: ALBA
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Технички карактеристики:

 • Максимален волимен што може да загрева 60м2
 • Потрошувачка на електрична енергија 100-300W
 • Дијаметар на издувни гасови 8.0cm
 • Снабдување со електрична енергија 230V/50Hz
 • Гориво - пелет
 • Просечна потрошувачка на пелети 0.40-1.20kg/h
 • Капацитет на резервоар 12kg
 • Димензии - 50.5х49х96cm
 • Тежина 94kg
 • Беж боја

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Податоци за банка


ЕДБ : 4030003470947
Жиро сметка: 200000827858908
Депонент : Стопанска Банка

Контакт

 • +389 2 3079 802 +389 2 3090 785
 • info@termosistem.com.mk

Facebook

ТЕРМО СИСТЕМ e-shop © 2022.

Работно време: Понеделник – Петок: 08:00 – 16:00 | Сабота: 09:00 – 14:00

ТЕРМО СИСТЕМ дооел | ул.Скупи. бр 47, 1000 Скопје
Тел : + 389 2 3079 802 | + 389 2 3090 785 | Факс : + 389 2 3090 775 | e-mail : info@termosistem.com.mk
ЕМБС: 5738687 | ЕДБ : 4030003470947 | ДЕЈНОСТ: 43.22
Жиро сметка: 200000827858908 Стопанска Банка

DIECOTEC ALBA 6kW дувалка на пелети Технички карактеристики: Максимален волимен што може да загрева 60м2 Потрошувачка на електрична енергија 100-300W Дијаметар на издувни гасови 8.0cm Снабдување со електрична енергија 230V/50Hz Гориво - пелет Просечна потрошувачка на пелети 0.40-1.20kg/h Капацитет на резервоар 12kg Димензии - 50.5х49х96cm Тежина 94kg Беж боја .. Category: Product #: ALBA Regular price: 43.200 ден. 43.200 Available from: Термо Систем