Прочистувач и освежувач на воздух Daikin Ururu
  • Прочистувач и освежувач на воздух Daikin Ururu
  • Прочистувач и освежувач на воздух Daikin Ururu
  • Прочистувач и освежувач на воздух Daikin Ururu

Прочистувач и освежувач на воздух Daikin Ururu

34.900 MKD36.900 MKD
без ДДВ: 29.576 MKD
Производител: DAIKIN
Шифра на производ: Daikin Ururu
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Daikin Ururu прочистувачот на воздух ефикасно ги отстранува алергените, бактериите и вирусите. Покрај тоа овој уред има и моќен деодозирачки ефекти кој не дозволува непријатните мириси да се вратат во просторијата. Брзо ги собира штетните честички од воздухот и ги разградува. Неговиот тивок режим на работа го прави идеален за користење и навечер.

Овој уред содржи 6 филтри:

1.Префилтер - содржи катеин, антибактериска материја направена од листови на чај-ги убива микроорганизмите, ги задржува животинските влакна и крупната прашина.

2.Плазма јонизатор - ги привлекува позитивно наелектризираната прашина и честиците од полен, кои ги пренесува кон негативно наелектризираниот електростатички филтер.

3.Flash Streamer - произведува електрони со голема брзина. Овие електрони ги разградуваат непријатните мириси во неутрални нус производи

4.Предна страна на "хармониката" - Електростатички филтер за собирање на прашината. Негативно наелектризираниот филтер ги апсорбира позитивно наелектризираните прашина и полен.

5.Задна страна на "хармониката" - Предизвикува фотокаталтички реакции на површината на фотокаталичкиот филтер, кој служи за уништување на бактерии и вируси

6.Деодозирачки катализатор - ги апсорбира и разградува непријатните мириси пред да се врати воздухот во просторијата.

*Гаранција 36 МЕСЕЦИ

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ТЕРМО СИСТЕМ дооел е формирана во 2003 год. во Скопје како фирма чија главна дејност е увозот, трговијата, инженерингот и изведбата на инсталации во областа на греење, водовод, соларни системи и климатизација. Читај повеќе..

Контакт

  • +389 2 3079 802 +389 2 3090 785
  • info@termosistem.com.mk

Facebook

ТЕРМО СИСТЕМ e-shop © 2021.
DAIKIN Прочистувач и освежувач на воздух Daikin Ururu Daikin Ururu прочистувачот на воздух ефикасно ги отстранува алергените, бактериите и вирусите. Покрај тоа овој уред има и моќен деодозирачки ефекти кој не дозволува непријатните мириси да се вратат во просторијата. Брзо ги собира штетните честички од воздухот и ги разградува. Неговиот тивок режим на работа го прави идеален за користење и навечер. Овој уред содржи 6 филтри: 1.Префилтер - содр.. Category: Product #: Daikin Ururu Regular price: 34.900 MKD 34.900 Available from: Термо Систем