Burnit WBS Котел на дрва 30 kW
 • Burnit WBS Котел на дрва 30 kW

Burnit WBS Котел на дрва 30 kW

48.000 MKD
без ДДВ: 40.678 MKD
Производител: BURNIT
Шифра на производ: Burnit WBS
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

 

Технички карактеристики:

 • Капацитет на греење - 30 kW
 • Висина - 1230mm/  Ширина - 620mm/ Длабочина - 1040mm
 • Количество на вода 105 L
 • Капацитет на резервоарот 73 L
 • Високо ефикасна изолациона волна
 • Препорачано гориво - дрво,дрвени брикети,дрво + јаглен,дрво + семки од овошје
 • Димензија на врата - 390/250 mm
 • Опсег на температура - 65 - 85°С
 • Максимална температура 95°С
 • Максимален работен притисок - 2,5 bar
 • Оџак - Ø150/940mm
 • Тежина - 270 kg

​​*Преземи каталог ТУКА 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ТЕРМО СИСТЕМ дооел е формирана во 2003 год. во Скопје како фирма чија главна дејност е увозот, трговијата, инженерингот и изведбата на инсталации во областа на греење, водовод, соларни системи и климатизација. Читај повеќе..

Контакт

 • +389 2 3079 802 +389 2 3090 785
 • info@termosistem.com.mk

Facebook

ТЕРМО СИСТЕМ e-shop © 2021.
BURNIT Burnit WBS Котел на дрва 30 kW   Технички карактеристики: Капацитет на греење - 30 kW Висина - 1230mm/  Ширина - 620mm/ Длабочина - 1040mm Количество на вода 105 L Капацитет на резервоарот 73 L Високо ефикасна изолациона волна Препорачано гориво - дрво,дрвени брикети,дрво + јаглен,дрво + семки од овошје Димензија на врата - 390/250 mm Опсег на температура - 65 - 85°С Максимална температура 95°С Максим.. Category: Product #: Burnit WBS Regular price: 48.000 MKD 48.000 Available from: Термо Систем