BURNIT Vision камин на пелети 18kW - парно
 • BURNIT Vision камин на пелети 18kW - парно
 • BURNIT Vision камин на пелети 18kW - парно

BURNIT Vision камин на пелети 18kW - парно

74.000 MKD
без ДДВ: 62.712 MKD
Производител: BURNIT
Шифра на производ: BURNiT Vision
Достапност (кол. на залиха): Нема на залиха
Количина:

Печките на пелети BURNiT Vision се одличен избор за греење, обезбедувајќи пријатна топлина и пријатност. Моделот се одликува со инспиративен модерен дизајн со целосно стаклена врата и елегантен избор на бои. Компактната големина, брзата инсталација и лесното одржување на камините Vision гарантираат практичност во секојдневната употреба. Процесот на согорување е контролиран од контролор на микропроцесор со можност за дневно и неделно програмирање.  Може да се додаде контролен модул WIFI  овозможувајќи целосно оперирање на огништето преку мобилен уред. 

 • Номинален капацитет на греење - 18 kW
 • Моќ на загревање на вода - 7,1 kW
 • Капацитет на резервоар за пелети - 13 kg
 • Време на горење на пелети при максимална моќност и при полн резервоар - 4h
 • Просечна потрошувачка на пелети на час - 1,1h/kg
 • Цевка за довод на воздух - Ø80/mm
 • Дијаметар за приклучок на оџак - Ø80/mm
 • Напојување - 230V/50Hz/400W
 • Температура на издувни гасови - < 180 ºC

*Гаранција 12+12 МЕСЕЦИ

ДОСТАПНИ БОИ: Бела и сива

КАТАЛОГ

 

 

                              


 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ТЕРМО СИСТЕМ дооел е формирана во 2003 год. во Скопје како фирма чија главна дејност е увозот, трговијата, инженерингот и изведбата на инсталации во областа на греење, водовод, соларни системи и климатизација. Читај повеќе..

Контакт

 • +389 2 3079 802 +389 2 3090 785
 • info@termosistem.com.mk

Facebook

ТЕРМО СИСТЕМ e-shop © 2021.
BURNIT BURNIT Vision камин на пелети 18kW - парно Печките на пелети BURNiT Vision се одличен избор за греење, обезбедувајќи пријатна топлина и пријатност. Моделот се одликува со инспиративен модерен дизајн со целосно стаклена врата и елегантен избор на бои. Компактната големина, брзата инсталација и лесното одржување на камините Vision гарантираат практичност во секојдневната употреба. Процесот на согорување е контролиран од контролор на микропро.. Category: Product #: BURNiT Vision Regular price: 74.000 MKD 74.000 Available from: Термо Систем