BURNIT Advant котел на пелети 35kW - парно
  • BURNIT Advant котел на пелети 35kW - парно

BURNIT Advant котел на пелети 35kW - парно

79.000 MKD
без ДДВ: 66.949 MKD
Производител: BURNIT
Шифра на производ: BURNiT Advant black 35
Достапност (кол. на залиха): Нема на залиха
Количина:

Котел на пелети Burnit ADVANT е идеалното решение за греење кој нема потреба од дополнителна просторија за инсталација.

Компактен по големина, лесен за инсталирање и работење.Комората за согорување е со голема заштита што придонесува до поголема ефикасност.

Котелот е без декоративно стакло и има дополнителна изолација што може да се постави во посебна котлара или балкон без да се доведе до загуба на топлината и ефикасноста. Додадениот окулар Ви овозможува да го следите процесот на согорување во комората.

♦Лесен за инсталација

♦Сигурен и флексибилен софтвер

♦Јасни и конкретни функции за полесно користење на каминот

♦Напредни карактеристики за различни инсталации

♦Сензор за издувни гасови до 500С

♦Сензор за собна температура

♦Сензор за камин

 

ЕЛЕМЕНТИ

1.ДИСПЛЕЈ

2.КАПАК НА РЕЗЕРВОАР

3.РЕЗЕРВОАР

4.ОГНООТПОРНО СТАКЛО

5.РАЧКА

6.ФИОКА ЗА ПЕПЕЛ

7.ПЕПЕЛЈАРА

8.НАПОЈУВАЊЕ

9.ДЕКОРАТИВНА МАСКА

10.ОЏАК

11.ВЛЕЗ НА СВЕЖ ВОЗДУХ

12.ИЗЛЕЗ ЗА ЛАДНА ВОДА

КАТАЛОГ

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ТЕРМО СИСТЕМ дооел е формирана во 2003 год. во Скопје како фирма чија главна дејност е увозот, трговијата, инженерингот и изведбата на инсталации во областа на греење, водовод, соларни системи и климатизација. Читај повеќе..

Контакт

  • +389 2 3079 802 +389 2 3090 785
  • info@termosistem.com.mk

Facebook

ТЕРМО СИСТЕМ e-shop © 2021.
BURNIT BURNIT Advant котел на пелети 35kW - парно Котел на пелети Burnit ADVANT е идеалното решение за греење кој нема потреба од дополнителна просторија за инсталација. Компактен по големина, лесен за инсталирање и работење.Комората за согорување е со голема заштита што придонесува до поголема ефикасност. Котелот е без декоративно стакло и има дополнителна изолација што може да се постави во посебна котлара или балкон без да се доведе до з.. Category: Product #: BURNiT Advant black 35 Regular price: 79.000 MKD 79.000 Available from: Термо Систем