BURNIT Advant камин на пелети 25 kW - парно
 • BURNIT Advant камин на пелети 25 kW - парно
 • BURNIT Advant камин на пелети 25 kW - парно

BURNIT Advant камин на пелети 25 kW - парно

62.100 ден.69.000 ден.
без ДДВ: 59.143 ден.
Производител: BURNIT
Шифра на производ: BURNIT Advant 25 kW
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
 

Серијата камини на пелети BURNiT Advant е комбинација од стилски вид со висока ефикасност. Моделите се лесни за инсталирање и ракување, а благодарение на иновативниот систем DIY, нивното оддржување е брзо и лесно. Тие се нудат во три капацитети, доволни за да се обезбеди греење на станбени или деловни области до 200 квадратни метри.

 • Номинален капацитет на греење - 25 kW
 • Моќ на загревање на вода - 21,5 kW
 • Капацитет на резервоар за пелети - 25 kg
 • Време на горење на пелети при максимална моќност и при полн резервоар - 5h
 • Просечна потрошувачка на пелети на час - 1,5kg/h
 • Цевка за довод на воздух - Ø80/mm
 • Дијаметар за приклучок на оџак - Ø80/mm
 • Напојување - 230V/50Hz/150W
 • Температура на издувни гасови - < 180 ºC

*Гаранција 12+12 МЕСЕЦИ

 

ДОСТАПНИ БОИ: Бела и сива 

 

КАТАЛОГ

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Податоци за банка


ЕДБ : 4030003470947
Жиро сметка: 200000827858908
Депонент : Стопанска Банка

Контакт

 • +389 2 3079 802 +389 2 3090 785
 • info@termosistem.com.mk

Facebook

ТЕРМО СИСТЕМ e-shop © 2021.
BURNIT BURNIT Advant камин на пелети 25 kW - парно   Серијата камини на пелети BURNiT Advant е комбинација од стилски вид со висока ефикасност. Моделите се лесни за инсталирање и ракување, а благодарение на иновативниот систем DIY, нивното оддржување е брзо и лесно. Тие се нудат во три капацитети, доволни за да се обезбеди греење на станбени или деловни области до 200 квадратни метри. Номинален капацитет на греење - 25 kW Моќ на загрева.. Category: Product #: BURNIT Advant 25 kW Regular price: 62.100 ден. 62.100 Available from: Термо Систем