BURNIT Камин на пелети 18 kW Црна боја - централно греење
 • BURNIT Камин на пелети 18 kW Црна боја - централно греење
 • BURNIT Камин на пелети 18 kW Црна боја - централно греење

BURNIT Камин на пелети 18 kW Црна боја - централно греење

67.900 MKD
без ДДВ: 64.667 MKD
Производител: BURNIT
Шифра на производ: BURNIT PM comfort 18 plus
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
 • Номинален капацитет на греење - 18 kW
 • Моќ на загревање на вода - 15,5 kW
 • Капацитет на резервоар за пелети - 15 kg
 • Време на горење на пелети при максимална моќност и при полн резервоар - 10 h
 • Просечна потрошувачка на пелети на час - 1,8h/kg
 • Цевка за довод на воздух - Ø80/mm
 • Дијаметар за приклучок на оџак - Ø80/mm
 • Напојување - 230V/50Hz/150W
 • Температура на издувни гасови - < 180 ºC

*Прво пуштање во работа вклучено во цената

*Гаранција 24 МЕСЕЦИ

*Види КАТАЛОГ

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ТЕРМО СИСТЕМ дооел е формирана во 2003 год. во Скопје како фирма чија главна дејност е увозот, трговијата, инженерингот и изведбата на инсталации во областа на греење, водовод, соларни системи и климатизација. Читај повеќе..

 

Контакт

 • +389 2 3079 802 +389 2 3090 785
 • info@termosistem.com.mk

Facebook

ТЕРМО СИСТЕМ © 2019.