Електричен бојлер без спирала 100л BURNIT
  • Електричен бојлер без спирала 100л BURNIT
  • Електричен бојлер без спирала 100л BURNIT

Електричен бојлер без спирала 100л BURNIT

6.640 ден.
без ДДВ: 5.627 ден.
Производител: SUN SYSTEM
Шифра на производ: Sun System
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Електрични ѕидни бојлери за топла вода

  • Висока ефикасност на бојлерот.
  • Лесен за употреба и сигурен. Монтажа на ѕид.
  • За директно / индиректно греење.
  • Можност за користење на надворешни извори на обновлива енергија, како што е од сончевиот систем или котелот за биомаса.

ЕЛЕМЕНТИ:
1 - Надворешно куќиште во бела боја
2- Висока ефикасна топлинска изолација изработена од еколошки тврд PU, дебелина од 32 mm
3 - Челичен резервоар за вода со дебелина на ѕидот 2,5 мм
4 - Емајлиран титаниум (DIN 4753-3)
5 - Заштита на резервоарот со катодна анода (DIN 4753-6) - 2 дела
6 - Цевка за топла вода од не'рѓосувачки челик
7 - Стратификатор поставен на влезот со ладна вода
8 - Електричен грејач
9 - Прекинувач за вклучување / исклучување
10 - Индикатор за температура
11 - Двојна електрична заштита од топлина
12 - Безбедносен вентил, 8 бари
 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Податоци за банка


ЕДБ : 4030003470947
Жиро сметка: 200000827858908
Депонент : Стопанска Банка

Контакт

  • +389 2 3079 802 +389 2 3090 785
  • info@termosistem.com.mk

Facebook

ТЕРМО СИСТЕМ e-shop © 2021.
SUN SYSTEM Електричен бојлер без спирала 100л BURNIT Електрични ѕидни бојлери за топла вода Висока ефикасност на бојлерот. Лесен за употреба и сигурен. Монтажа на ѕид. За директно / индиректно греење. Можност за користење на надворешни извори на обновлива енергија, како што е од сончевиот систем или котелот за биомаса. ЕЛЕМЕНТИ: 1 - Надворешно куќиште во бела боја 2- Висока ефикасна топлинска изолација изработена од еколошки тврд .. Category: Product #: Sun System Regular price: 6.640 ден. 6.640 Available from: Термо Систем