BURNIT Advant камин на пелети 18 kW - парно
 • BURNIT Advant камин на пелети 18 kW - парно
 • BURNIT Advant камин на пелети 18 kW - парно

BURNIT Advant камин на пелети 18 kW - парно

63.000 MKD
без ДДВ: 60.000 MKD
Производител: BURNIT
Шифра на производ: BURNIT ADVANT18 kW
Достапност (кол. на залиха): Нема на залиха
Количина:
 

Серијата камини на пелети BURNiT Advant е комбинација од стилски вид со висока ефикасност. Моделите се лесни за инсталирање и ракување, а благодарение на иновативниот систем DIY, нивното оддржување е брзо и лесно. Тие се нудат во три капацитети, доволни за да се обезбеди греење на станбени или деловни области до 200 квадратни метри.

 • Номинален капацитет на греење - 18 kW
 • Моќ на загревање на вода - 15,5 kW
 • Капацитет на резервоар за пелети - 13 kg
 • Време на горење на пелети при максимална моќност и при полн резервоар - 4h
 • Просечна потрошувачка на пелети на час - 1,1h/kg
 • Цевка за довод на воздух - Ø80/mm
 • Дијаметар за приклучок на оџак - Ø80/mm
 • Напојување - 230V/50Hz/400W
 • Температура на издувни гасови - < 180 ºC

*Гаранција 12+12 МЕСЕЦИ

 

ДОСТАПНИ БОИ: Бела и сива 

 

КАТАЛОГ

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ТЕРМО СИСТЕМ дооел е формирана во 2003 год. во Скопје како фирма чија главна дејност е увозот, трговијата, инженерингот и изведбата на инсталации во областа на греење, водовод, соларни системи и климатизација. Читај повеќе..

Контакт

 • +389 2 3079 802 +389 2 3090 785
 • info@termosistem.com.mk

Facebook

ТЕРМО СИСТЕМ e-shop © 2021.
BURNIT BURNIT Advant камин на пелети 18 kW - парно   Серијата камини на пелети BURNiT Advant е комбинација од стилски вид со висока ефикасност. Моделите се лесни за инсталирање и ракување, а благодарение на иновативниот систем DIY, нивното оддржување е брзо и лесно. Тие се нудат во три капацитети, доволни за да се обезбеди греење на станбени или деловни области до 200 квадратни метри. Номинален капацитет на греење - 18 kW Моќ на загрева.. Category: Product #: BURNIT ADVANT18 kW Regular price: 63.000 MKD 63.000 Available from: Термо Систем